Pomoc dla nauczycieli - platforma G Suite dla szkół
1.Pierwsza lekcja online z Hangouts Meet i Kalendarzem Google
Film instruktażowy kliknij lub Film 2 kliknij
Jeśli chcemy przeprowadzić wideorozmowę ze współpracownikiem lub naszym klientem wystarczy wykonać kilka prostych kroków.
Otwórz witrynę https://meet.google.com
Kliknij Rozpocznij nowe spotkanie
Po wyrażeniu zgody na dostęp do mikrofonu oraz kamery kliknij ponownie Rozpocznij spotkanie
Zgoda na dostęp jest konieczna, by spotkanie mogło przebiegać prawidłowo tj. możliwość nadawania zarówno dźwięku jak i obrazu naszym odbiorcom.
Naszym oczom ukaże się okno informujące o możliwości dodania innych osób do spotkania. Możemy zrobić to na 4 sposoby:
– wyślij rozmówcy link do wideorozmowy, wystarczy, że osoba z którą chcesz przeprowadzić rozmowę otworzy w swojej przeglądarce unikalny link do spotkania np. meet.google com/xvy-arph-mev
– drugi sposób to użycie kodu spotkania– ostatni sposób to ręczne dodanie osób do naszej wideokonferencji. Jeśli wpiszemy adres email naszego odbiorcy, będziemy mogli wysłać mu wiadomość email zawierającą link do spotkania.
To bardzo prosty sposób na rozpoczęcie konwersacji z osobą nawet z drugiego końca świata. Co warto jeszcze wiedzieć, to kwestia mikrofonu i kamery. Jeśli uczestniczymy w szkoleniu lub grupowej rozmowie wśród nieznajomych nam osób i nie chcemy udostępniać swojego wizerunku, warto kliknąć na przycisk kamery lub/i przycisk mikrofonu (wyłączone będą w kolorze czerwonym).
Chat na żywo w Hangouts Meet
Hangouts Meet oprócz komunikacji w formie wideorozmowy umożliwia zastosowanie chatu na żywo. Ta funkcja jest bardzo przydatna jeśli np. potrzebujemy skontaktować się z osobą, gdy chwilowo nie działa nasz mikrofon, podczas prezentacji możemy tutaj udostępnić link/tekst do wszystkich uczestników spotkania. W przypadku webinariów uczestnicy bardzo często w ten sposób zadają pytania prowadzącemu lub prowadzą dyskusje między sobą.
Prezentacje i webinary
Jak już wspomniałem Google Hangouts Meet pozwala na organizowanie prezentacji i webinarów. W tym celu wystarczy kliknąć w prawym dolnym rogu przycisk “Zaprezentuj teraz”. Do wyboru mamy “Cały Twój ekran” oraz “Okno”.
Różnica polega na tym iż pierwsza funkcja pozwala nam udostępnić cały ekran uczestnikom spotkania, którzy będą widzieć wszystkie nasze czynności np. w obrębie przeglądarki Chrome, otwieranie plików z dysku komputera, uruchamianie innych aplikacji lub zdjęć na naszym komputerze.
Druga funkcja ogranicza się jedynie do okna aplikacji np. jeśli chcemy tylko pokazać okno z prezentacją, a wszystkie inne czynności które będziemy robić w międzyczasie np. otwieranie plików z wrażliwymi danymi nie będzie już widoczne dla uczestników spotkania.
Mam nadzieję, że powyższy wpis zachęcił Was do przetestowania Hangouts Meet na własnych komputerach.
2.Tworzenie testu w arkuszach
3.Tablica interaktywna – zdalna
4.Google Classroom – Jak tworzyć programy przygotowujące uczniów do konkretnych przedmiotów
Google Classroom sprawia, że nauczanie jest skuteczniejsze dzięki ułatwianiu obsługi projektów, zwiększaniu wydajności współpracy i zachęcaniu do komunikacji. Nauczyciele mogą tworzyć zajęcia, przydzielać projekty, przesyłać komentarze i zarządzać wszystkim w jednym miejscu. Classroom płynnie integruje się też z innymi narzędziami Google, takimi jak Dokumenty czy Dysk Google.
Google Classroom pozwala tworzyć zadania i oceniać rozwiązania, udostępniać pliki i komunikować się z uczniami. Narzędzie jest darmowe dla szkół i uczelni, wymaga na początku darmowej rejestracji dokonywanej przez szkołę, co daje dostęp do edukacyjnego konta usługi GSuite.