Informacja Administratora

1983

Historia naszej szkoły rozpoczęła się 1 września 1983 roku. Pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 był pan Winicjusz Chomentowski. Uczniowie i nauczyciele rozpoczęli naukę w obecnym budynku A. Wraz z rozbudową osiedla Niebrów i pojawianiem się nowych bloków, w szkole dobudowano stołówkę oraz część, gdzie dzisiaj mieści się biblioteka szkolna. W następnych latach szkolnych dobudowano dzisiejszy budynek C, który poprzez łącznik stanowi jednolitą całość z halą gimnastyczną oraz basenem.

1993

Jubileusz 10 lecia szkoły obchodzono uroczyście w roku szkolnym 1993/1994. Funkcję dyrektora szkoły pełnił wtedy pan Jerzy Wolaniuk.
W uroczystościach wzięli udział licznie zgromadzeni goście, przedstawiciele władz Tomaszowa Mazowieckiego,
Wydziału Edukacji i Kuratorium Oświaty, absolwenci naszej szkoły, przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego, oraz oczywiście uczniowie wraz ze swymi rodzicami.

1999

1 września 1999 roku w wyniku reformy edukacji naukę w naszej szkole rozpoczęli uczniowie gimnazjum. W wyniku połączenia Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 10 został powołany Zespół Szkół nr 4, nad którym kierownictwo objęła pani dyrektor Elżbieta Ośniecka. W wyniku połączenia obu jednostek uczniowie uczyli się w 33 klasach szkoły podstawowej oraz w 5 klasach gimnazjum.

2013/2014

Wyjątkowym rokiem w historii naszej szkoły okazał się jubileusz 30lecia połączony z nadaniem jej imienia Tomaszowskich Olimpijczyków. Funkcję dyrektora pełnił wtedy pan Mirosław Zieliński. Dyrekcja, rodzice oraz uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości wg kalendarza „30 zadań na 30lecie szkoły”. 23 maja 2014 r. miała miejsce uroczystość główna, podczas której w obecności licznie zgromadzonych gości, wprowadzono sztandar oraz przyjęto imię Tomaszowskich Olimpijczyków. W tym jakże ważnym wydarzeniu udział wzięli również tomaszowscy olimpijczycy, wśród których obecny był również absolwent naszej szkoły, siatkarz Paweł Woicki.

2017/2018

W wyniku reformy oświaty przestał funkcjonować Zespół Szkół nr 4, a uczniowie rozpoczęli swoją naukę w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków. Funkcję dyrektora szkoły pełniła pani Wacława Bąk (od 1 września 2014r.). W szkole działały 42 oddziały: 31 oddziałów szkoły podstawowej oraz 11 oddziałów gimnazjalnych.

2022/2023

Oddane zostało do użytku boisko wielofunkcyjne wyposażone w bieżnię, skocznię do skoku w dal, boisko do piłki nożnej, boisko do gry w badmintona, rzutnię do pchnięcia kulą oraz boisko do siatkówki plażowej. Funkcję dyrektora szkoły pełnił pan Piotr Chomentowski (od 1 września 2019r.).

2023/2024

To rok jubileuszu 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków. Funkcję dyrektora szkoły pełni pani Izabela Śliwińska (od 1 września 2023r.).