Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nowa sala do zajęć korekyjno - kompensacyjnych

Mamy to!
Udało się stworzyć salę do zajęć korekcyjno – kompensacyjnych. Zakupiono plansze edukacyjne oraz zegar do nauki godzin i poprawnego odczytywania. Pracownia została wyposażona także w wiele pomocy dydaktycznych, które zachęcą i uatrakcyjnią uczniom zdobywanie wiedzy.
Jednocześnie udało się uruchomić „niebieską salę”.
Stworzyliśmy przytulne pomieszczenie, gdzie nasi podopieczni, którzy nie są w stanie poradzić sobie z emocjami, mają w szkole miejsce pozwalające na odpoczynek od hałasu i zgiełku. Tym samym buduje się u nich poczucie bezpieczeństwa.
W obecnej sytuacji - wojny Rosji z Ukrainą, sala stała się doskonałym miejscem do pomocy psychologicznej dla potrzebujących tego uczniów i rodziców. Ponadto wielu naszych podopiecznych również pochodzenia ukraińskiego może w czasie przerw lub po lekcjach skorzystać z tej sali - odciąć się choć na chwilę od natłoku informacji, wyciszyć się, zebrać myśli.
Tworząc sale dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogliśmy liczyć na przychylność i pomoc ze strony Rady Rodziców oraz Szkolnego Koła CARITAS.