Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szlakiem geoodkrywców

Uczniowie klasy 7 a Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków z okazji Dnia Dziecka odbyli wycieczkę z wykorzystaniem smartfonów szlakiem geocaschy. Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu przy pomocy GPS-u „skrytek” zostawionych przez innych użytkowników aplikacji.
Geocaching powstał dokładnie 4 maja 2000 r. Jego początki są związane z Amerykaninem Davem Ulmerem, który ukrył tego dnia w lesie wiadro wypełnione różnymi przedmiotami. Jego współrzędne opublikował na grupie dyskusyjnej użytkowników nawigacji satelitarnej GPS. Członkowie grupy przez kilka dni, z wykorzystaniem swoich odbiorników GPS, poszukiwali wiadra i dzielili się swoimi wrażeniami z pozostałymi. Wkrótce pojemniki zaczęli ukrywać inni pasjonaci technologii satelitarnego namierzania obiektów.
Okazało się, że skrytek w Tomaszowie Mazowiecki jest całkiem sporo i umieszczone są one w ciekawych przyrodniczo i historycznie miejscach. Podczas spaceru uczniowie mieli okazję podziwiać świątynie i rezydencje. Pierwszy kesz znaleźli przy zabytkowym pałacu Moritza Piescha, kolejny ukryty był przy jednej z najstarszych i najpiękniejszych budowli sakralnych w naszym mieście – Kościóle pod wezwaniem św. Antoniego. Odwiedzając park im. Stefanii i Juliana Tuwimów młodzież przypomniała sobie życiorys i twórczość poety. Uczennica odczytała wiersz „Przy okrągłym stole”, który był inspiracją do nazwania skrytki. Odkrycie keszy przy Fabryce Landsbergów (Park Solidarność) oraz w parku Bulwary („Wielki Staw i mykwa”) było okazją do poznania historii i tradycji naszego miasta. Miejsca ukrycia keszy inspirowały do rozmów na temat czterech narodowości, jakie zamieszkiwały w przeszłości Tomaszów oraz historii tomaszowskiego przemysłu włókienniczego.
Geocaching łączy technologię z przygodą na świeżym powietrzu i stwarza świetne okazje do odkrywania ciekawych miejsc - blisko i daleko.
W naszym mieście ukrytych jest w sumie kilkanaście keszy. Klasa 7 a postawiła powiększyć tę liczbę poprzez założenie kolejnego.
Uczniowie klasy 7a, wychowawca klasy oraz pomysłodawca wycieczki – nauczyciel współorganizujący proces kształcenia zachęcają do geocashingowych wycieczek. Gdy nowo założona skrytka uzyska pozytywną recenzję na odkrywców czeka mnóstwo fantów do wymiany oraz certyfikat dla pierwszego znalazcy.