Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szlakiem geoodkrywców

Uczniowie klasy 7 a Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków z okazji Dnia Dziecka odbyli wycieczkę z wykorzystaniem smartfonów szlakiem geocaschy. Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu przy pomocy GPS-u „skrytek” zostawionych przez innych użytkowników aplikacji.
Geocaching powstał dokładnie 4 maja 2000 r. Jego początki są związane z Amerykaninem Davem Ulmerem, który ukrył tego dnia w lesie wiadro wypełnione różnymi przedmiotami. Jego współrzędne opublikował na grupie dyskusyjnej użytkowników nawigacji satelitarnej GPS. Członkowie grupy przez kilka dni, z wykorzystaniem swoich odbiorników GPS, poszukiwali wiadra i dzielili się swoimi wrażeniami z pozostałymi. Wkrótce pojemniki zaczęli ukrywać inni pasjonaci technologii satelitarnego namierzania obiektów.
Okazało się, że skrytek w Tomaszowie Mazowiecki jest całkiem sporo i umieszczone są one w ciekawych przyrodniczo i historycznie miejscach. Podczas spaceru uczniowie mieli okazję podziwiać świątynie i rezydencje. Pierwszy kesz znaleźli przy zabytkowym pałacu Moritza Piescha, kolejny ukryty był przy jednej z najstarszych i najpiękniejszych budowli sakralnych w naszym mieście – Kościóle pod wezwaniem św. Antoniego. Odwiedzając park im. Stefanii i Juliana Tuwimów młodzież przypomniała sobie życiorys i twórczość poety. Uczennica odczytała wiersz „Przy okrągłym stole”, który był inspiracją do nazwania skrytki. Odkrycie keszy przy Fabryce Landsbergów (Park Solidarność) oraz w parku Bulwary („Wielki Staw i mykwa”) było okazją do poznania historii i tradycji naszego miasta. Miejsca ukrycia keszy inspirowały do rozmów na temat czterech narodowości, jakie zamieszkiwały w przeszłości Tomaszów oraz historii tomaszowskiego przemysłu włókienniczego.
Geocaching łączy technologię z przygodą na świeżym powietrzu i stwarza świetne okazje do odkrywania ciekawych miejsc - blisko i daleko.
W naszym mieście ukrytych jest w sumie kilkanaście keszy. Klasa 7 a postawiła powiększyć tę liczbę poprzez założenie kolejnego.
Uczniowie klasy 7a, wychowawca klasy oraz pomysłodawca wycieczki – nauczyciel współorganizujący proces kształcenia zachęcają do geocashingowych wycieczek. Gdy nowo założona skrytka uzyska pozytywną recenzję na odkrywców czeka mnóstwo fantów do wymiany oraz certyfikat dla pierwszego znalazcy.